Menu
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

02 maja 2016 r. - Odsłonięcie tablicy upamiętniającej dr Zygmunta Maja

Przy ul. Rodziewiczówny odsłonięto tablicę przy której rozpoczyna się Alejka doktora Zygmunta Maja. Zygmunt Maj, był lekarzem pediatrą, na przełomie lat 60-tych przeniósł się do Kołobrzegu i objął, jako ordynator Oddziału Dziecięcego. Zmarł w 1994 roku, na 9 lat po zakończeniu pracy w szpitalu.

- Był ciepłym człowiekiem i wspaniałym nauczycielem - mówiła obecna ordynator pediatrii Halina Olech, podkreślając ogromny humanizm, jaki doktor Maj przejawiał w swoim życiu i pracy. - Praca z nim to był zaszczyt - mówiła ordynator, która była wraz z 27 innymi pediatriami uczyła się od doktora Maja. Tablicę odsłoniła Małgorzata Maj, kołobrzeska pisarka, córka doktora, która podziękowała za upamiętnienie ojca. - Wszyscy mieliśmy wielkie szczęście, że mieliśmy koło siebie takiego Zygmunta Maja - mówiła podczas uroczystości córka. Tablicę została ufundowana przez przyjaciół i lekarzy z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

Dodatkowe informacje

powrót na górę

M

E

N

U