Menu
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Macierzyństwo" musi wyjść z cienia

Jest jedną z najcenniejszych rzeźb w Kołobrzegu, a jej stan pozostawia wiele do życzenia. Mowa o pomniku Macierzyństwo, który stoi przy Zakładzie Przyrodoleczniczym. Miasto chce odnowić rzeźbę i usytuować ją w bardziej reprezentacyjnym miejscu. Pomnik zatytułowany "Macierzyństwo" należy jeszcze do Uzdrowiska Kołobrzeg, ale zarząd spółki z chęcią odda niszczejącą rzeźbę miastu, najlepiej nie uczestnicząc już w jej renowacji. Wysoka na około 3 metry figura kobiety stoi przy ulicy Rafińskiego. Jej autorką jest Alina Ślesińska, jedna z ciekawszych polskich artystek XX wieku.

Rzeźba została wykonana z piaskowca, niszczeje, bo stoi w cieniu. Dlatego tak ważne jest znalezienie dla niej nowej lokalizacji, tym bardziej, że we wrześniu tego roku Uzdrowisko planuje rozpocząć remont Mewy V i rzeźba może na tym ucierpieć. Ewa Pełechata, sekretarz miasta, nie ukrywa, że wiele zależy od pieniędzy. - W budżecie miasta na ten rok nie ma nawet złotówki na takie nieplanowane przedsięwzięcie - mówi. Wszelkie sugestie, gdzie mogłaby zostać wyeksponowana na nowo rzeźba Macierzyństwo, można zgłaszać od Urzędu Miasta

Więcej:

http://informacje.kolobrzeg.pl/index.php/miastokg/3528-macierzynstwo-musi-wyjsc-z-cienia-wideo

Dodatkowe informacje

powrót na górę

M

E

N

U