Menu
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

'Dwójeczka' odwiedza miejsca pamięci narodowej

Tradycja odwiedzania grobów zmarłych jest silnie zakotwiczona w naszej świadomości. Praktyka ta stała się swoistym rytuałem. Szczególnie wyraźnie uwidacznia się ona w listopadzie, podczas Święta Zmarłych i Zaduszek. Właśnie w te dni cmentarze i Miejsca Pamięci Narodowej przeżywają prawdziwe oblężenie. Starszaki z przedszkola nr 2 również w ostatnich dniach października i na początku listopada odwiedzały wraz ze swoimi paniami takie miejsca. Dzieci zapalały znicze pod Pomnikiem Sanitariuszki, Pomnikiem Zaślubin Polski z morzem, a także odwiedziły Lapidarium żydowskie, które mieści się niedaleko naszego przedszkola.

Znajomość Ojczyzny i jej dziejów jest zarówno obowiązkiem jak i wartością, którą ciągle, na nowo, powinno dziecko odkrywać również w przedszkolu. Odnajdywanie owej wartości jest chlubnym kontynuowaniem tradycji polskich w przedszkolu, które będąc wierne narodowej spuściźnie, przekazuje wiedzę, kształtuje świadomość narodową, szacunek dla dobra wspólnego jakim jest dziedzictwo narodowe i państwowe zbudowane w minionych stuleciach, a co za tym idzie - wychowuje w poczuciu patriotyzmu i tolerancji.

Tę tradycję chcemy dziś chronić i przekazać naszym wychowankom. Realizacja wycieczek edukacyjnych do miejsc pamięci narodowej stanowi dobry wstęp do edukacji historycznej na którą postawiło, z udanymi efektami, wiele innych państw.

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 22 kwiecień 2016 10:07

Dodatkowe informacje

powrót na górę

M

E

N

U